Strona wędroli z "Czarnej Czwórki"

Bez kategorii

Harcerski Festiwal Filmowy


14 kwietnia 2012 roku odbył się Harcerski Festiwal Filmowy, w którym nasza drużyna bezwarunkowo musiała wziąć udział. Pośród czterech kategorii, nasza drużyna wystawiła swoje produkcje w 3 z nich.

  • Wielka Letnia Wyprawa Komandosów 2011 – film z życia drużyny
  • Witold Pilecki – Niedościgniony wzór – film historyczny
  • Prawo dla opornych, czyli 2 dni z życia przeciętnego harcerza „podzian” – film komediowy

Niestety nie udało nam się zdobyć festiwalowej statuetki, ale to tylko nas mobilizuje do pracy nad filmem na nastepną edycję festiwalu.
Zdjęcia z imprezy zrobione przez nas oraz Olę Milewską (z 26 GDH-ek), której serdecznie dziękujemy, do obejrzenia tutaj.

Strona festiwalu: http://hffgdynia.zhr.pl/


Gdyńska Droga Krzyżowa 2012

W piątek 30 marca wzięliśmy odział w Gdyńskiej Drodze Krzyżowej, pomagając jednocześnie w jej przygotowaniu i przebiegu. Idąc ulicami Gdyni, od kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Świętojańskiej aż na Kamienną Górę, szliśmy z pochodniami w atmosferze skupienia, wspólnie rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Jako gdyńscy harcerze mieliśmy zaszczyt, tak jak Pan Jezus, nieść krzyż na własnych ramionach.

Konto twarzoksiągowe

Zapraszamy na stronę naszej drużyny na Facebook’u. Kliknij „Lubię to!” i pomóż promować nasza stronkę!


Nowości w Galerii Drużyny

Po długich poszukiwaniach, udało nam się znaleźć zdjęcia naszej drużyny z wielu imprez, na których byliśmy. Wszystkie są oczywiście w Galerii, gotowe do przeglądania, a są to miedzy innymi zdjęcia zrobione na:

- Złazie wędrowników w Inowrocławiu

- Instruktorskiej Wyprawie do Lwowa

- Biwaku rowerowym po półwyspie helskim

 

Zapraszamy do oglądania!


Zdjęcia z Wyprawy 2011

Dostępne są już zdjęcia z zeszłorocznej wyprawy. Znajdują się one w Galerii na stronie Wyprawy. Polecamy przejrzeć kroniki wyprawy. Podczas oglądania zdjęć można zobaczyć na mapie (którą nadal uzupełniamy) gdzie byliśmy. Zamierzamy niedługo wrzucić także film, żebyście mogli sami zobaczyć, co robiliśmy wędrując po całej Europie!

Czuwaj!


1% podatku

Powoli zaczyna się okres rozliczeniowy, w związku z tym faktem zamieszczamy na stronie info, w jaki sposób wesprzeć naszą drużynę, a tym samym Wielką Letnią Wyprawę Komandosów 2012. Dokładne info w zakładce 1%.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!


Zbiórka przed wyprawowa!

Dziś, to jest 13.02 o 17.30 wszyscy widzimy się u Marka w biurze. Zebranko dot. wyprawy.

 

Do zobaczenia.


Zbiórka grudzień ’70

Uwaga, spotykamy się o 4.00 (rano) 17.12.2011 pod Urzędem Miasta w Gdyni. Będziemy rozstawiać znicze w jego okolicy z okazji rocznicy grudnia ’70. Potem wbijamy na ciastka i herbatkę od naszych ulubionych urzędników, a potem ruszamy na uroczystości pod pomnikiem na węźle. Lecz to nie koniec.

Następnie udajemy się do naszej tajnej bazy (pseudonim „profirma” ) na naradę, w sprawie Krótkiej Zimowej Wyprawie Komandosów 2012. Obecność supertajna i nadobowiązkowa.
Czuwaj!
Dyspozytor Mateusz Hajdel

 

P.S. Należy ze sobą wziąć podwójne racje żywnościowe i oczywistość, że mundury!


Czarna 4 – Ważne Info na najbliższy czas

Panowie,

W najbliższym czasie wydarzy się kilka rzeczy, którymi koordynują różne osoby i abyśmy się  mogli w tym połapać, postanowiłem zebrać to do kupy i wysłać do Was wszystkich.

1. 18.09 – rozpoczęcie roku harcerskiego, jak co roku uroczysta msza o 18:00 w kościele na Czarnej we Wrzeszczu – koordynuje Damian Ukleja.
To już ta niedziela, więc zarezerwujcie sobie ten wieczór. O 17:00 zbieramy się pod SKM, powrót ok. 20.

2. 22.09 – Warsztaty Podróżnicze w GCOP o 17:00. Tematem głównym będzie wyprawa na czarny ląd, a sam warsztat będzie prowadził Michał Kochańczyk- jeden z największych polskich podróżników. Szczegóły na stronie: www.gwp.zhp.gdynia.pl – koordynuje Maciek Ciesielski.

3. 23.09 – Rada drużyny – 18:00 – 21:00; miejsce później (ktoś zaprasza?).
Zarezerwujcie sobie czas, bo dobrze by było, żebyśmy mogli pogadać o wszystkim razem. Bądźcie więc od początku do końca.

4. 30.09, 9:00 – 13:00 Obchody 80–lecia II LO w Gdyni i 80–lecia naszej drużyny w Hali Sportowo Widowiskowej w Gdyni – koordynuje Marek Czuń.
Uroczystość jest w piątek, a więc wymaga zwolnienia ze szkoły. Nie będzie tam więcej harcerzy, bo to uroczystość szkoły i nasza, dlatego apeluję o potraktowanie obecności na tej uroczystości jako sprawy priorytetowej. Jeśli to będzie potrzebne, dostaniecie zwolnienia z lekcji. Jeśli ktoś nie będzie pod kroplówką w szpitalu, ma być na zbiórce o 9:00 przy Hali W-S w galowym letnim umundurowaniu. Do tego czasu, wszyscy macie się też zaopatrzyć w bordowe berety. Na pewno możecie liczyć na tych, którzy zdobyli już patent na ich noszenie.

5. 30.09 – 2.10 – Złaz Wędrowników w Inowrocławiu – koordynuje Marek Siewert.
Marek zbiera wpłaty, da też znać kiedy co i jak. (szczegóły dot. złazu na: http://zlaz.inowroclaw.zhr.pl

6. (7-9.10) – Biwak z ZZ 1 KDH-ek – Gabriel Baran.
Co do tego mam najmniej informacji, termin jeszcze nie jest potwierdzony. Jak tylko pojawią się nowe informacje na pewno Gabi da nam znać.

7. 16.10 – Dzień papieski
W tym roku kwestujemy na terenie Gdyni. Pakiety będą do odebrania u Szymona Jelińskiego. Koordynatorem akcji na trójmiasto jest phm Artur Dryjer. Informacje, gdzie kto kwestuje, pojawią się, gdy zgłoszą się patrole do kwestowania (patrole 3 osobowe – z jedną osobą pełnoletnią bądź prawie pełnoletnią (17 lat)) – zgłoszenia do mnie do końca przyszłego tygodnia (25.09)

Wszystko to jest też na stronie.  Liczę na Waszą aktywność we wszystkich elementach. Utwierdzajmy się w pewności, że możemy liczyć na siebie nawzajem.

Pozdrawiam

MC


Start stronki

Strona wystartowała. Póki co, zapraszamy na stronę Wyprawy letniej:

Wyprawa